Opinie o eHost.pl

Jesteś zainteresowany kupnem serwera, domeny - zapytaj naszych użytkowników co o nim sądzą.

Czy serwer eHost.pl warty jest kupna?

TAK
48
96%
NIE
2
4%

Liczba głosów : 50

Postprzez Wilk » 18.02.2005, 21:34:54

Moja opinia po roku uzytkowania jest taka: trochę szkoda, że o ile wiele konkurencyjnych firm przez ostatnie 12 miesięcy podciągnęło parametry swoich kont w zakresie transferu i ilosci baz MySQL, o tyle eHost pozostawil je nietkniete (przy czym moje zdanie jest o tyle subiektywne, ze się z leksza dusze w moim przedziale transferu :wink: ).

Ale niezależnie od powyższego, wielki plus za obsługę klienta: szybka i sprawna pomoc techniczna. Generalnie widać, że w eHoście panuje zasada "nie sztuka sprzedac abonament, sztuka dbac o to, by klient ten abonament przedluzyl" - tak trzymac :D

Dodam tyle, ze jak probowalem sie przenosic na tanszy hosting do firmy ulokowanej kilka oczek wyzej w top100.pl natknalem sie tam na dokladnie odwrotne funkcjonowanie (tam pomoc techniczna dzialala z takim zapalem i tempem oraz z takimi efektami, jak gdyby byla na pracach przymusowych, a na skargi firma odpowiedziala zapewnieniem, ze to sami fachowcy). Bardzo szybko wrocilem do eHostu.
Wilk

Postprzez eHost.pl » 21.04.2005, 10:07:04

Odpowiadając na prośby użytkowników zwiększyliśmy konta i transfer bez zwiększania ceny.
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Dziewoński
Pomoc eHost.pl - pomoc, faq... xIP.pl - domeny od 5zł Webhelp.pl - dla webmasterów
eHost.pl
Admin Forum

Postprzez aretzky » 07.06.2005, 23:21:40

ja niestety poczatki wspolpracy mam mizerne.

okres testowy bajeczny, a natychmiast po oplaceniu hostingu panel administracyjny "wrzucil na luz" i utrudnia jakakolwiek wspolprace z nim (potworne lagi).

coz, pozyjemy zobaczymy - glosu w ankiecie nie oddaje bo moze po prostu to chwilowa niedyspozycja (zwana tudziez sraczka) i obsluga sie poprawi.

mail do pomocy poszedl i zobaczymy jak to poskutkuje...

pozd
a'
aretzky

moja opinia

Postprzez Robert » 08.06.2005, 02:02:08

Witam wszystkich.

W związku z tym, że posiadam konto od jakiegoś czasu to myślę że moja opinia będzie obiektywna.

Łącznie z założeniem konta zleciliśmy firmie przeniesienie domeny. Wszystko odbyło się w sposób profesjonalny i szybki.
Obsługa ze strony administratora na bardzo dobrym poziomie, zawsze można liczyć na życzliwość i fachową pomoc.
Firma cechuje się "indywidualnym podejściem" do każdego klienta, co rzadko można zaobserwować na dzisiejszym rynku.
Co do oferownych pakietów, to uważam, że są funkcjonalne, posiadają dużo ciekawych fukncji przydatnych zarówno na stronach prywatnych jak i firmowych.

W moim przypadku eHost obsługuje stronę firmową.

Podsumowując: uważam, że eHost jest godny polecenia, naprawdę warto.

Na zakończenie serdeczne podziękowania za pomoc w rozwiązaniu naszych problemów :D
Ostatnio edytowano 30.10.2005, 22:21:25 przez Robert, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam Robert

wszystko o przetargach www.kzp.com.pl
Robert

Postprzez eHost.pl » 08.06.2005, 11:08:44

aretzky napisał(a):ja niestety poczatki wspolpracy mam mizerne...

Proszę czytać FAQ zanim napisze Pan tak mocne słowa. Wina nie leży po naszej stronie tylko Pana sieci: http://faq.ehost.pl/index.php?p=default&cat=8#a37
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Dziewoński
Pomoc eHost.pl - pomoc, faq... xIP.pl - domeny od 5zł Webhelp.pl - dla webmasterów
eHost.pl
Admin Forum

Postprzez Kaviorek » 14.07.2005, 02:20:54

dwa miasiace temu przydluzylem konto na drugi rok, przez mysl mi nie przeszlo aby zmieniac firme, a nawet przyprowadzilem jedengo klienta ;)

troche transferu mi brakowac bedzie po wakacjach, ale i tak mi sie "udalo" bo w momencie gdy mi go najbardziej brakowalo zostal zwiekszony limit za darmo,

konto jak najbardziej godne polecenia,
Kaviorek

Postprzez skorpion1 » 26.07.2005, 04:46:26

Ja już nie jestem klientem ehost.pl, ale co nieco napiszę :)
Jak na polskie warunki to ehost jest bardzo dobry. Nie mam nic do zarzucenia adminowi; ogólnie nie było w ciągu roku żadnych "spięć".
Niestety musiałem zrezygnować, bo bym zbankrutował na transferze. 6GB starczało mi na 6 dni. Przeszedłem za niecałe 300zł rocznie na amerykański hosting - 100GB transferu miesięcznie :D , PHP5, 4GB powierzchni (i tak wykorzystuje 40MB), 50 MySQL i wiele wiele pożytecznych rzeczy.
No i najważniejsze - zero przerw i śmiga super.

Więc nie rozumiem polityki polskich firm.

Pomimo wszystko polecam wszystkim, którzy nie potrzebują dużych transferów miesięcznych. Firma jest solidna.
skorpion1

Postprzez staszek » 29.07.2005, 22:41:40

Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem eHost.pl. Sam używam tego konta oraz poleciałem je moim znajomym i to nie jednemu. Moja wypowiedź będzie bardzo subiektywna i bardzo szczera.

Pozytywy.
-bardzo przyjazna obsługa, super kontakt, pomoc i ogólnie takie sprawy bardzo dobre

-bardzo dobry, szybki i (odpukać) bezawaryjny serwer

-bardzo dobre podejście do każdego klienta
jak się spóźni z opłatą o jeden dzień, np. z winy poczty itp. to nikt nie robi draki

-bardzo korzystne opcje serwera, za korzystną cenę

-przyjazny i łatwy w obsłudze panel administracyjny + dostęp do phpMyAdmin

-odpukać, bez awaryjna i bardzo dobra praca bazy danych

-bardzo szybko działające konta pocztowe + opcje poczty e-mail

-bardzo dobrze działające konta FTP

-przyjazny i dobry program partnerski

-ciekawe i dobre statystyki serwera

-za moich znajomych i siebie powiem, że eHost jest bardzo dobrą firmą zarówno dla klientów indywidualnych oraz firm.

Wady
Za nim napiszę o wadach jedna rzecz. Aktualnie nie mam jakiejś mega super rozbudowanej strony, ale od 2 lat taką tworzę w domowych warunkach i niedługo uderzam;-). Obecnie nawet sobie nie wyobrażam, że mógłbym umieścić ją na innym serwerze niż na eHost, ale... jedna rzecz mnie bardzo martwi i zastanawia, i powiem teraz szczerze, że te osoby, których nie udało mi się nakłonić do eHost'a zrezygnowały z tego powodu, o którym teraz napiszę.

TRANSFER - aktualnie mam wykupiony pakiet z pojemnością serwera 300MB, gdzie miesięczny transfer = 6GB. Średni rozmiar strony wynosi ok 170kb. Teraz zakładamy, że dziennie na moją stronę wejdzie 100 osób i każda z nich przeglądnie około 15 pod-stron. Otrzymujemy zatem ok 250MB na jeden dzień (170kb * 100 * 15), czyli miesięcznie ponad 7GB. A są to dane dla serwisu o mizernej oglądalności. Także muszę powiedzieć, że nawet dysponując 300MB pojemności i wieloma innymi opcjami można zapomnieć o stworzeniu popularnego serwis, ponieważ TRANSFER jest za mały i to zdecydowanie.

Wiem, że można dokupić dodatkowy transfer, ale na dobra sprawę to odpada, gdyż trzeba sporo zapłacić, zwłaszcza dla osoby takiej, jak ja, która nie ma dochodów (+studia), a serwer opłaca tylko dlatego, że dostanie jaką kasę na urodziny. Pozostaje program partnerski, ale tutaj strona musi być bardzo popularna i sporo osób musi się skusić na wykupienie serwera.

Powiem szczerze, że martwię się i nie wiem, czy będę w stanie utrzymywać serwis, który niedługo uda mi się ukończyć, a który liczę po pewnym czasie stanie się popularny. Załóżmy, że będzie go odwiedzać około 2000 osób dziennie, średni rozmiar strony to 150kb i każdy przeglądanie ok 10 pod-stron to dziennie otrzymujemy: 2,5GB, czyli w 3 dni można przekroczyć transfer. Zaznaczam, że mogłem się pomylić w obliczeniach za co bardzo przepraszam, jeśli tak jest.

TRANSFER powinien być zdecydowanie podwyższony. Mały transfer to typowe zachowanie polskich firm. Powiem szczerze. Moim zdaniem, dla konta 300MB powinien on wynosić co najmniej 70GB na miesiąc. Może przesadzam, ale takie jest moje zdanie.

Wychodzi na to, że przy całej masie zalet firmy jedna drobna wada może przyćmić wszystkie dobre strony. Powiem szczerze, że źle się czuję, że musiałem tyle o tym transferze napisać, ale bardzo mnie to martwi.

Firma eHost to firma godna polecenia i nie ma osoby, która się na niej zawiedzie, ja się nie zawiodłem i jestem bardzo zadowolony, gdyż moja strona mimo, że nie jest popularna (z resztą skierowana jest tylko do wybranych kilku osób), to chodzi cudownie, do tej pory nie miałem z niczym problemu, wszystko "zapiernicza" super – jest lepiej niż się spodziewałem. Z CZYSTYM SERCEM POLECAM. KTO WIE< CZY eHOST TO NIE NAJLEPSZA FIRMA W POLSCE
Pierwszym krokiem do nieśmiertelności jest życie godne zapamiętania
staszek

Postprzez Wilk » 31.07.2005, 00:06:27

staszek napisał(a):Średni rozmiar strony wynosi ok 170kb. Teraz zakładamy, że dziennie na moją stronę wejdzie 100 osób i każda z nich przeglądnie około 15 pod-stron. Otrzymujemy zatem ok 250MB na jeden dzień (170kb * 100 * 15), czyli miesięcznie ponad 7GB.

170 KB? :shock: To bardzo duże strony... Ja bym proponował przyjrzeć się jej strukturze i maksymalnie zoptymalizować (zwłaszcza przez użycie CSS). Podobnie zająć się kwestią grafiki - jak mało kolorów to PNG lub GIF, jak dużo to JPG, wszystko zoptymalizowane odpowiednimi programami *). W transferze 6-8 GB można się pomieścić przy nawet kilku tysiącach odwiedzin na dobę (no chyba, że mowa o np. forach - nigdy nie korzystalem z phpBB, ale podobno dużo zżera).

*) Do bardzo skutecznej optymalizacji PNG swietnie nadaje sie OptiPNG - działa z linii polecen, ale mozna sprawe zalatwic w ten sposob, ze tworzy się skrót, na skrócie prawym klawiszem i "właściwości", we własciwosciach na końcu ścieżki do programu dopisać po spacji -o7 , a potem przeciągać na skrót PNG-i do optymalizowania.
Wilk

Postprzez Frycek » 21.10.2005, 22:20:01

Co moge powiedziec, z firma ehost ,a, juz stycznosc od ponad 2 lat.Posiadam 2 wlasciwie 3 serwery.
Jestem bardzo zadowolony z uslug jak i z obslugi, zawsze sluza szybka pomoca, nie raz zdazylo sie ze przez nieuwage cos nabroilem na serwerze i mimo poznej godzin badz dnia problem zostal szybko rozwiazany.
Jesli chodzi o oferte ehostu , jestem bardzo zadowolny i widac ze przystosowywuje sie ona do klienta , zawsze mozna sie dogadac z adminem i znalesc jakies wyjscie.
Po ostatnich zabiegach strony dzialaja szybciej co zostalo zauwazone przez osoby korzystajace z moich stron
Jednym slowem ,polecam kazdemu kogo spotkam.
Jeszcze raz moje uznania dla Ehost-u

pozdrawiam
www.forumgliwice.com
www.fct.xip.pl
www.oponygliwice.com
Frycek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie o uslugach eHost.pl, xIP.pl