server VPS

Jesteś zainteresowany kupnem serwera, domeny - zapytaj naszych użytkowników co o nim sądzą.

server VPS

Postprzez adamszmu » 16.11.2006, 12:09:16

witam
mam kilka pytan na temat servera vps, poniewaz nigdy nie kozystalem z takiej opcji chcialbym spytac czy uzywanie takiego serwera wymaga odpowiedniej wiedzy np znajomosci linuksa itp.. ,czy jest tez intuicyjne jak uzywanie cpanela?
czy server jest juz skonfigurowany tak (podobnie jak webhosting) ze wszystkie potrzbne rzeczy sa juz zainstalowane czy uzytkownik musi sam to robic?

czy admini pomagaja nieodplatnie w instalowaniu nowych funkcji?
pozdrawiam
adamszmu

Postprzez eHost.pl » 16.11.2006, 19:58:23

Przynajmniej podstawowa wiedza jest wskazana, bo my nie pomagamy ani trochę w administracji VPSami. Panel jest ale czasami trzeba coś zaktualizować przez SSH albo sprawdzić dlaczego np poczta przestała działać i to trzeba robić samodzielnie.

Wszystko co potrzebne jest standardowo do hostingu jest już zainstalowane.

My nie pomagamy nawet odpłatnie.
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Dziewoński
Pomoc eHost.pl - pomoc, faq... xIP.pl - domeny od 5zł Webhelp.pl - dla webmasterów
eHost.pl
Admin Forum

Postprzez konkordpl » 24.11.2006, 17:05:30

Zarządzanie VPS sklada sie z Pleska (podobny do cpanela, tylko o wieeeleeee lepszy) i konsoli Secure Shell (SSH). Cos podobnego do windowsowego wierszu poleceń, tylko po angielsku i lepsze ;)

Wymagana jest wtedy znajomość linuksa na podstawowym poziomie, ale w uzywaniu trybu tekstowego ;)

Aktualizacje sa na ogol proste, jesli nie wymagasz wiele ;)
konkordpl

Postprzez slawek22 » 29.12.2006, 20:16:36

Ja mam pytanie odnośnie VPS. Głównie odnośnie administracji.

1.) Ustawię sobie system z apache, mysql, etc - wszystko działa - ale dzieje się coś, że przestaje. Serwer się wiesza, albo wyskakuje błąd na dysku. Będę musiał sam się tym zająć - czy sami zresetujecie / doprowadzicie konfig do działającego stanu.
2.) Jadę sobie na dwutygodniowy urlop, VPS działa dobrze - czy będę musiał dajmy na to sprawdzać dostępność codziennie, żeby mieć pewność że np. serwer nie był całkowicie niedostępny przez tydzień? Macie jakieś standardowe rozwiązania monitorujące które np. wysyłają SMS kiedy coś nie działa?
3.) W regulaminie jest punkt odnośnie działania na niekorzyść systemu. Czy wobec tego mogę wykorzystywać VPS jak mi się podoba? Mogę używać mp. 100% RAMU i 100% CPU przez dajmy na to 12/h dziennie? Łączyć się do mysql z innego hosta, etc. Co z dostępem do mojej "części" dysku? Mogę go obciążyć tak bardzo, jak mi się podoba?
4.) Jakie są zalety posiadania VPS (z punktu widzenia administracji) w porównaniu z serwerem dedykowanym?
slawek22

Postprzez eHost.pl » 29.12.2006, 21:24:18

1) Sytuacje gdzie zawodzi łącze albo sprzęt to już nasza działka, jeśli serwer się wiesza a pozostałe kilka VPSów nie to już sprawa dla Pana przy sprzetowych prblemach będzie się wieszać większość.

2) Na przykład www.siteuptime.com darmowy monitoring z powiadomieniem

3) Dostaje Pan minimum tyle zasobów co gwarantujemy i można je wykorzystać w 200% tylko Pański VPS zacznie się mulić pozostałe będą działały normalnie, z dyskiem nie ma raczej problemów chyba, że na prawdę "będzie Pan go zarzynał" (dysków jest kilka).

4) Niższa cena oczywiście :) Dedykowanego nie kupi Pan za 99zł miesięcznie (cena z VATem)
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Dziewoński
Pomoc eHost.pl - pomoc, faq... xIP.pl - domeny od 5zł Webhelp.pl - dla webmasterów
eHost.pl
Admin Forum

Powrót do Opinie o uslugach eHost.pl, xIP.pl